phone
Zavolejte nám +420 602 398 263

Kdo jsme

JEKA je nezisková společnost, založená v Belgii v roce 1960 s cílem umožnit cenově dostupné cestování a poznávání jiných zemí zejména pro skupiny mládeže či lidí se specifickými potřebami. Každá skupina má svoji jedinečnost, a proto je naší zásadou péče o každou skupinu v takovém rozsahu, aby se vedoucí mohl plně věnovat programu a vnitřnímu životu skupiny.

V základnách s vlastním vařením ubytujeme každou skupinu bez ohledu na její velikost v samostatném ubytovacím domě. Režim dne a program si skupina nastaví tak, jak jí to vyhovuje, jídlo si připraví sama z dodaných surovin.

Nedílnou součástí fungování Jeky je spolupráce s dobrovolníky, kteří se ve většině základen starají o skupiny, dovážejí jim suroviny pro přípravu jídel, pomáhají s organizací programu a řeší případné technické problémy v domě. Se skupinou necestují delegáti, ale místní spolupracovníci jsou vždy připraveni poradit či pomoci.

Po pádu železné opony JEKA rozšířila nabídku svých základen o státy střední a východní Evropy a mezi jinými bylo v roce 1991 založeno sdružení JEKA-CS, které nabízí pobyty Jeky českým skupinám.

Postupem času přibývají také základny s vyšším komfortem ubytování, ve kterých jsou skupiny ubytovány v domech s personálem, nevaří si samy, ale mají plnou penzi či polopenzi. V těchto základnách mohou dům sdílet s dalšími skupinami, ale i tady dodržujeme původní myšlenku, že se skupiny nemusejí podřizovat přesnému hotelovému řádu a v domě mají oddělenou společenskou místnost pro vlastní aktivity.