phone
Zavolejte nám +420 602 398 263

Všeobecné podmínky

Stručný přehled nejdůležitějších bodů

Skupiny a skupinoví vedoucí

Pobyty jsou organizovány pro skupiny, které mají minimálně 12 platících účastníků. Jsou vhodné zejména pro skupiny mládeže a dětí nebo např. skupiny turistů, rodinné skupiny apod. Skupiny dospělých musí být přesně informovány o tom, o jaký druh pobytu se jedná, a seznámeny s typem ubytování. Je třeba, aby vedoucí skupin byli dobrými organizátory a byli schopni převzít zodpovědnost za skupinu plných 24 hodin denně. Skupiny si připraví vlastní program a aktivity, např. horské túry a výstupy, sportovní akce, místní exkurze, kulturní programy apod.
JEKA nezajišťuje doprovod profesionálních průvodců. Před odjezdem vedoucímu poskytne potřebné informace a nabídku aktivit a pomůže s jejich rezervací, v základně jsou během pobytu k dispozici místní spolupracovníci, kteří poradí s programem, pomohou a řeší případné technické problémy v domě.

Ubytování

Ubytovací domy jsou zařízeny prostě a účelně, ložnice jsou vybavené většinou palandami. V základnách s vlastním vařením je každá skupina ubytována v domě, který má sama pro sebe. V domě je plně vybavená kuchyně a skupina si jídlo vaří sama z dodaných surovin. Domy jsou bez personálu, takže účastníci udržují dům v čistotě a před odjezdem ho důkladně uklidí. Účastníci si přivezou vlastní ložní prádlo a ručníky.
V základnách s plnou penzí je skupina ubytována v části objektu, který může sdílet i s dalšími hosty nebo skupinami. Ubytování je zajištěno i s povlečením a úklidem na konci pobytu.

Strava

V základnách s vlastním vařením JEKA dodává skupině potraviny pro přípravu jednoho teplého a dvou studených jídel denně. Pro celodenní výlety a pro zpáteční cestu domů si skupina z dodaných potravin připraví cestovní balíček.
V základnách s plnou penzí je stravování zajištěno v ubytovacím zařízení, pro celodenní výlety je připraven balíček na oběd.

Doprava

Na dopravu samostatným autobusem mají nárok skupiny od 33 účastníků. Autobus se skupinou zůstává na místě během pobytu a vozí ji na výlety, resp. do lyžařského střediska. Menší skupiny a skupiny, které o dopravu autobusem nemají zájem, si zajistí vlastní dopravu a cena pobytu se jim snižuje o odpočet za dopravu, uvedený v ceníku pobytů.

Cena

Cena pobytu zahrnuje dopravu, ubytování a stravu. Cena nezahrnuje rekreační poplatky, cestovní pojištění a aktivity.

Slevy pro děti a vedoucí

Děti do 2 let mají pobyt zdarma a platí jen dopravu, děti od 2 do 8 let platí plnou cenu dopravy a poloviční cenu pobytu. Na každých 10 plně platících má 1 vedoucí pobyt, dopravu i stravu zdarma, při 40 plně platících je zdarma 5 vedoucích.

Platby

Záloha ve výši 2 700 Kč na osobu se platí do 4 týdnů od předběžné rezervace pobytu, tím je pobyt objednán závazně. Doplatek je splatný 1 měsíc před začátkem pobytu.

Změny počtu osob

Zvýšení počtu osob je po domluvě možné kdykoliv před odjezdem. Při snížení počtu účastníků jsou účtovány stornopoplatky ve výši 2 700 Kč (více než měsíc před odjezdem), resp. 60% ceny (29-7 dnů před odjezdem), resp. 100% ceny (méně než 7 dnů před odjezdem).

Kompletní znění všeobecných podmínek ke stažení (.pdf)